Beszámoló a Digitális dilemmák című tanulmánykötet bemutatójáról

A Médiatudományi Intézet 2025. április 1-jén könyvbemutatót szervezett Lendvai Gergely Ferenc és Papp János Tamás szerkesztésében megjelent Digitális dilemmák című kötet megjelenése alkalmából. 

Kovács Ákos (PPKE BTK KMI)

Az eseményt Kovács Ákos, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet (PPKE BTK KMI) vezetője nyitotta meg.

Ezt követően Nyakas Levente, intézetvezető mondott rövid köszöntőt, amelyben hangsúlyozta, hogy a digitális korban a hagyományos könyvbemutatók kikopnak mindennapjainkból, így különleges alkalomnak számít minden ilyen esemény, mivel ez biztosít lehetőséget a kutatók számára, hogy közös eredményeiket megünnepelhessék, és közvetlen kapcsolatba kerülhessenek egymással, szakmai diskurzust folytathassanak.

Nyakas Levente (NHMM MTMI)

Nyakas Levente kiemelte, hogy ez a könyvbemutató egyben az első alkalma egy olyan sorozatnak, melyben az intézet Médiatudományi Könyvtár sorozatának keretében megjelenő művek kerülnek bemutatásra, a PPKE BTK KMI-vel partnerségben.

Papp János Tamás (NMHH)

Papp János Tamás, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiapiaci Együttműködési és Kutatási Igazgatóság kutatási szakértője, a kötet egyik szerkesztője bemutatta a kötet megszületéséhez vezető utat. A folyamat kezdeteként azt a felismerést nevezte meg, hogy Lendvai Gergely Ferenccel közösen vették észre, mennyi színvonalas kutatói munka és publikáció születik az online platformok jogi kérdéseinek vizsgálatával összefüggésben, azonban ehhez kapcsolódó kutatói közösség még nem alakult ki. Egy ilyen kutatói hálózat megteremtését azért tartották szükségesnek, mert ez lehetőséget biztosítana arra, hogy a szakemberek egymás témájára reflektálhassanak, érdemi szakmai interakciót tudjanak kialakítani. A célkitűzés eredménye egy szimpózium lett, ahol a fiatal kutatók témaválasztásuknak megfelelő mentorral együtt tudták bemutatni az eredményeiket, valamint társaik tudományos tevékenységébe is betekintést nyerhettek. A könyvbemutató tárgyát képező kötet pedig az ezen konferencián prezentált kutatásokat tartalmazza, hogy annak írásos nyoma is maradjon.

Pogácsás Anett (PPKE JÁK)

Pogácsás Anett, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar Polgári Jogi Tanszék habilitált egyetemi docense, aki a kötet egyik mentora volt, azt emelte ki, hogy a szimpózium által teremtett platform fő hozadéka a mások tudományos munkájára való igazi kíváncsiság, illetve az érdemi diskurzus megszületése.

Török Bernát (NKE EJKK)

Török Bernát, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont igazgatója a kötet három meghatározó jellemzőjét azonosította, így a fiatal kutatók írásainak tömörítését, a tudományos színességet, valamint a nemzetközi diskurzusba való bekapcsolódást.

Bálint János (b), Papp János Tamás (k), Huszár Daniella (j) 

A bemutató egy kerekasztalbeszélgetéssel zárult, amelyben Papp János Tamás a két szerzőt, Huszár Daniellát és Bálint Jánost kérdezte a kötetben megjelent publikációjukról, illetve tágabb kontextusban a fiatal kutatói életpályáról.

Link másolva!

Kapcsolódó anyagaink