Médiamítoszok 11.: MI-t tehetünk? – Tanácsok a mesterséges intelligencia mindennapi használatához

Mi lesz a következő „big thing” a médiában? Minden új, ami annak látszik? Kiken és min múlik, hogy a megjósolt médiaváltozások tényleg bekövetkeznek-e? Kiknek a felelőssége, hogy ezek a változások milyen hatásokat válthatnak ki? Mikor kell elkezdeni készülni a média új „korszakaira” és hogyan? – Ilyen és ezekhez hasonló kérdéseket beszélünk meg kötetlenül a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatudományi Intézete által elindított klubbeszélgetés-sorozat, a Médiamítoszok estjein.

A diákok ChatGPT-vel írják meg a fogalmazásokat, a felettesek elvárják, hogy az AI-eszközök segítségével háromszor gyorsabban dolgozzunk, mint korábban, ráadásul bárki előállíthat otthon a kanapéról egy szimfóniát vagy éppen egy rajzfilmet. A kreatív ipar és egyes alkotók tiltakoznak, miközben a nemzetközi politikára és a környezetre egyre nagyobb hatással vannak a globális techcégek. Ezek a világszintű változások egyre közelebb kerülnek hozzánk, már a mindennapjainkra is hatással vannak. A legújabb kutatások szerint a 30 év alattiak már alig használnak Google keresőt, helyette rutinszerűen nyúlnak a néhány éve megjelent MI-csetprogramokhoz.

Mindannyian látjuk, ahogy a legújabb mesterséges intelligenciával működő megoldások futótűzként terjednek, és átalakítják a munkahelyi és családi dinamikát. Szükségünk van fogódzókra, hogy lépést tudjunk tartani, és előnyünkre tudjuk fordítani az MI nyújtotta lehetőségeket. Milyen szerepet játszik a mesterséges intelligencia a mindennapokban és különösen a család életében? Hogyan lehet hatékonyan, mégis etikus módon használni az MI-t, milyen szempontokra érdemes odafigyelnünk felhasználóként? Hogyan alkalmazhatjuk jól az MI-t a mindennapok során akár a családi életben, a tanulásban vagy a munkában?

A Médiamítoszok következő alkalmán hasonló kérdéseket vitatunk meg meghívott szakértő vendégekkel 2025. április 15-én, kedden 18 órától a Scruton V.P.-ben (1053 Budapest, Veres Pálné utca 12.).

Beszélgetőpartnerek:

  • Dr. Dominek Dalma Lilla, habilitált egyetemi docens, NKE ÁNTK Társadalmi Kommunikáció Tanszék; kutatóműhely-vezető, Élményalapú Digitális Oktatási Kutatóműhely
  • Dr. Kepe Nóra, digitális szakértő, PregHello; óraadó, PPKE BTK
  • Dr. Székely Levente, igazgató, Ifjúságkutató Intézet; műhelyvezető, MCC Szociológiai Műhely
  • Prof. dr. Aczél Petra, kutatásvezető, NMHH Médiatudományi Intézet
  • Dr. Veszelszki Ágnes, kutatásvezető-helyettes, NMHH Médiatudományi Intézet

Az eseményen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a következő  linken lehet: https://nmhh.hu/esemeny/251671/Mediamitoszok_11_MIt_tehetunk__Tanacsok_a_mesterseges_intelligencia_mindennapi_hasznalatahoz

A regisztrációval kijelenti, hogy az eseményre vonatkozó adatkezelési tájékoztatót teljeskörűen megismerte és elfogadja.

Link másolva!

Kapcsolódó anyagaink